مقالات

مدل هخامنشی یکی از پرفروش ترین تخته نردها

مدل هخامنشی یکی از پرفروش ترین تخته نردها

چرا بازی تخته نرد را انتخاب کنیم؟

چرا بازی تخته نرد را انتخاب کنیم؟

انواع مختلفی از تخته نرد ها با متریال های مختلف در بازار یافت می‌شوند در این میان تخته نرد مدل هخامنشی یکی از پرفروش ترین تخته نردها می‌باشد. با کلبه تخته نرد همراه باشید.

تخته نرد، بازی تاریخی با ریشه ی ایرانی که در جهان طرفداران بی شماری دارد. این بازی یکی از بازی های استراتژیکِ محبوب در سراسر دنیا است. بازی دو نفره و مناسب جمع های خانوادگی و دوستانه می‌باشد. تخته نرد در جمع خانواده های ایرانی جایگاه بسیاری دارد. در شهر های مختلف کشورمان از این بازی در جمع های دوستانه خود استفاده می‌کنند. همچنین یک بازی خوب برای کودکان محسوب می‌شود. بی شک با تخته نرد می‌توانید اوقات خوشی را در کنار عزیزانتان سپری کنید.

شاید دلیل اهمیت جایگاه آن در خانواده های ایرانی، ریشه فرهنگی بازی تخته نرد باشد. به گونه ای که بعد از هزاران سال همچنان در میان مردمان کشورمان جای خود را حفظ کرده است.امروزه به یک شکل و با یکسری قوانین یکسان، بازی می‌شود. طرفداران تخته نرد، آن را در سطح جهانی بازی می‌کنند. این بازی مسابقات جهانی دارد و افراد حرفه ای زیادی در آن شرکت می‌کنند.

چرا مدل های متنوع تخته نرد به وجود آمدند؟

چرا مدل های متنوع تخته نرد به وجود آمدند؟

هر چند انواع بازی های آنلاین و مسابقات آن در اختیار عموم قرار دارد. اما هنوز هم افراد بسیاری ترجیح می‌دهند تخته نرد را تهیه کنند و حضوری با دیگران بازی کنند. بازی تخته نرد از جهاتی با بازی شطرنج قابل مقایسه است. هر دو استراتژیک هستند و در دسته بازی های فکری جای می‌گیرند. اما ویژگی جالب تخته نرد که آن را متمایز می‌کند، شانس است. ترکیبی از استراتژی و مهارت و شانس می‌باشد.

انواع مدل های بازی تخته نرد

انواع مدل های بازی تخته نرد

برای رفع نیاز افراد مختلف، تخته نرد در سایز ( بزرگ و کوچک و جیبی)  و شکل های مختلف ساخته می‌شود. به همین سبب افراد می‌توانند بر حسب نیاز از تخته نرد مناسب خود، استفاده کنند.

برای ساخت تخته نرد ها از مواد مختلفی مثل چوب، چرم و شیشه استفاده می‌شود. معمولا جنس چوبی و چرم آن طرفداران بیشتری دارد.

طرح های روی بازی تخته نرد بسیار متنوع است. پرفروش ترین طرح ها شامل تخته نردهای با هنر اصیل ایرانی می‌باشد. نمونه های ساخته شده با صنایع دستی ایرانی، بسیار پرطرفدار هستند. طرح های خاتم کاری، منبت کاری، نقاشی مینیاتور یا نگارگری و کنده کاری بسیار مورد توجه قرار گرفته اند.

پرطرفدارترین نقاشی های روی تخته نرد ها، طرح های مربوط به شکارگاه، شاهنامه و طرح های تاریخ باستان ایران (به ویژه مدل هخامنشی) می‌باشد.

چرا مدل هخامنشی از پرفروش ترین تخته نردها است؟

چرا مدل هخامنشی از پرفروش ترین تخته نرد هاست؟

از طرح های بسیار پرطرفدار و پرفروش، تخته نرد مدل هخامنشی است. اما واقعا چرا این مدل پرفروش است و طرفداران بسیاری دارد؟ چرا مدل هخامنشی یکی از پرفروش ترین تخته نردها است؟

علت پرفروش بودن مدل هخامنشی شاید علاقه بسیار زیاد ایرانیان به سلسله پرافتخار هخامنشی باشد. در تاریخ ایران محبوب ترین و پرافتخارترین سلسله پادشاهی مربوط به هخامنشی است و کوروش کبیر نیز از محبوب ترین پادشاهان تاریخ ایران و جهان می‌باشد. کمتر ایرانی پیدا می‌شود که به این دوره افتخار نکند.

تصاویر خاص این دوره که در پاسارگاد شیراز موجود می‌باشد، همیشه مورد توجه طراحان در صنایع مختلف بوده است.

ویژگی های تخته نرد مدل هخامنشی

ویژگی های تخته نرد مدل هخامنشی

  • ویژگی های عمومی تخته نرد

خاتم کاری از اصیل ترین شاخه های هنری ایرانی است. هنری زیبا و ظریف که ساخت آن به دقت و صبوری و مهارت بالایی نیاز دارد. برای ساخت این تخته نرد از هنر زیبا و اصیل خاتم کاری استفاده شده است. تا ریشه های هنر و فرهنگ ایرانی در حد بالایی حفظ شود.

تصویر زیبای سرباز و پادشاه هخامنشی روی تخته نرد کشیده شد. نقاشی روی تخته نرد توسط یک استاد کار چیره دست، با دقت و زیبایی هر چه تمام تر، کار شده است. هنرِ کار شده در این تخته نرد، بسیار چشم نواز می‌باشد. علاوه بر این، کف تخته نرد هم به شکل زیبا و هنرمندانه ای صدفکاری شده است.

این کالا علاوه بر تخته نرد، صفحه شطرنج هم دارد. در اصل با خرید آن، با یک تیر دو نشان می‌زنید. اگر از طرفداران بازی شطرنج هستید می‌توانید از روی دیگر آن برای بازی شطرنج استفاده کنید. صفحه شطرنج نیز با هنر زیبای خاتم کاری مزین شده است.اطمینان داشته باشید که در قسمت شطرنج و حاشیه تخته نرد، خاتم پرسیم و اعلا به کار رفته و کیفیت بسیار بالای ساخت تخته نرد مدل هخامنشی، آن را به هدیه ای ارزشمند و ماندگار تبدیل کرده است.

  • اندازه و وزن کالا

سایز تخته نرد 60 * 60 سانتی متر می‌باشد. وزن آن 5 کیلوگرم است.

  • متعلقات تخته نرد

از متعلقات همراه این کالا که بعد از خرید در اختیار شما قرار می‌گیرد، می‌توان به مهره های خاتم کاری سایز بزرگ، تاس سنگین آلمانی، تاس مالزی و کاور ترمه اشاره کرد. چرا مدل هخامنشی یکی از پرفروش ترین تخته نردها خواهان زیادی دارد؟ زیبایی تخته نرد مدل هخامنشی آنقدر زیاد است که می‌تواند در دکوراسیون منزل شما به زیبایی بدرخشد. البته همانطور که می‌دانید ارزش کارهای هنری با گذشت زمان، بیشتر می‌شود.

این تخته نرد هم مناسب جمع خانوادگی و دوستانه شما است و هم می‌تواند یک هدیه ارزشمند و گرانبها برای عزیزان شما باشد. اگر ساکن تهران هستید، بعد از سفارش به صورت فوری آن را درب منزل خود دریافت می‌کنید. از هر کجای کشور که سفارش دهید، ما در سریع ترین زمان ممکن آن را برای شما ارسال می‌کنیم.جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کلبه تخته نرد تماس بگیرید.