مقالات

تخته نرد بهترین سرگرمی دنیا برای تمام دوران

تخته نرد بهترین سرگرمی دنیا

تخته نرد بهترین سرگرمی مردم جهان برای تمام دوران

تخته نرد بهترین سرگرمی مردم جهان برای تمام دوران

تخته نرد بهترین سرگرمی دنیا برای تمام سنین است. زیرا تمام مردم در هر سنی که باشند می‌توانند آن را انجام داده و خود را به آرامش برسانند. با کلبه تخته نرد همراه باشید.

تخته نرد بهترین سرگرمی در جهان است که تمدن بسیار غنی ای دارد و از گذشته تاکنون مورد توجه مردم کشورهای مختلف بوده است. می‌توانیم بیان کنیم که این بازی جز سه سرگرمی برتر در جهان شناخته شده و در همه کشورها از آن استقبال شده است. همچنین می‌توان گفت تخته نرد جز کهن‌ترین سرگرمی ها در ایران و خاورمیانه نیز به شمار می‌رود.

قدیمی‌ترین تخته نرد ایرانی در شهر سوخته سیستان و بلوچستان مشاهده شده و برخی این سرگرمی را به دوره حکومت اردشیر(پایه‌گذار سلسله ساسانی) نسبت داده‌اند. به همین دلیل در ایران تخته نرد با نام نردشیر نیز شناخته می‌شود. بازی تخته نرد از 2000 سال قبل تا به امروز، به عنوان سرگرمی بسیاری از مردم دنیا شناخته می‌شده است.

به گونه ای که در خصوص تخته نرد بهترین سرگرمی دنیا، سه افسانه قدیمی وجود دارد. یکی از این افسانه ها می‌گوید افرادی که به این بازی تسلط یابند، در آینده به اساتید بزرگی تبدیل خواهند شد. حتی مربیان تخته نرد نیز امروزه به این افسانه باور دارند. می‌توان در بسیاری از کشورهای دنیا نیز اساتید بزرگی را یافت که پیش از رسیدن به شهرت، در این بازی بسیار حرفه ای عمل می‌کرده‌اند.

تخته نرد بهترین سرگرمی دنیا، توسط دانشمندان یک بازی غیرفعال و فکری معرفی شده است. استادان بزرگ اعتقاد دارند این بازی راهی برای برد سریع ندارد. تنها می‌تواند ذهن را درگیر کرده و از مشکلات دور سازد. درگیری ذهنی که این بازی در میان انسان ها ایجاد می‌کند، منجر شده است تا تخته نرد نیز همچون شطرنج در گرده ورزش های فکری قرار گیرد.

تخته نرد بهترین سرگرمی برای بزرگسالان

تخته نرد بهترین سرگرمی برای بزرگسالان

تخته نرد یکی از سرگرمی‌هایی است که برای تمامی گروه‌های سنی مناسب است. اما به دلیل ساختار خاصی که دارد، بیشتر بزرگسالان از آن استفاده می‌کنند. این بازی علاوه بر اینکه تفکر، آی‌کیو و تمرکز افراد را به چالش می‌کشد، باعث پیشرفت ذهنی هم شده و شادی و سرگرمی عالی را نیز برای مردم فراهم می‌سازد. از این رو می‌توان در هر زمانی همچون مهمانی ها، دورهمی ها و … از آن استفاده کرد.

تخته نرد بهترین سرگرمی دنیا است که کمتر کسی با سرگرم شدن آن، احساس لذت نخواهد کرد. البته بیشتر مردم دنیا تنها بازی هایی همچون شطرنج، پازل، دوز و… را به عنوان بازی فکر قبول دارند. اما آنها ممکن است ندانند که تخته نرد نیز شباهت زیادی به شطرنج داشته و می‌توان از آن به عنوان یک بازی فکری مهیج استفاده کرد.

تخته نرد به عنوان یک بازی فکری، از مزایای عالی برخوردار است. انجام این بازی می‌تواند منجر به بهبود حافظه و افزایش ترشح اندروفین، کاهش فشار خون، کاهش خطرات ناشی از بیماری‌های روحی و روانی، و همچنین افزایش اعتماد به نفس شود. به این دلیل که افراد باید در این بازی بسیار تمرکز داشته باشند و همواره در طول بازی طبق برنامه پیش روند، پس ذهن آنها همیشه درگیر خواهد بود.

قوانین بازی تخته نرد

قوانین بازی تخته نرد

همانطور که پیش از این نیز بیان نمودیم، تخته نرد بهترین سرگرمی در دنیا است. اما برای این که بتوان از این بازی به خوبی لذت برد، لازم است در خصوص قوانین بازی آن اطلاعات کسب کرد. اشخاصی که به این بازی علاقه مند هستند، برای اینکه بتوانند به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل شوند، باید با قوانین حرفه‌ای بازی آشنا شوند. معمولا افرادی که در این بازی سابقه و مهارت زیادی دارند همیشه برنده می‌شوند.

اما این مسئله به این معنی نیست که افراد تازه کار شانسی برای برنده شدن ندارند. آنها تنها کافی است خوش‌شانس باشند یا آنکه تا حدودی با اصول و قوانین بازی تخته نرد آشنایی داشته باشند، تا در مقابل یک بازیکن حرفه‌ای پیروز شوند. البته لازم به ذکر است که انسان ها در بازی های فکری زمانی به تبحر لازم می‌رسند، که سالهای طولانی طبق اصول آن بازی را انجام دهند. یعنی تکرار و تمرین باعث می‌شوند آنها حرفه ای شده و عمل کنند.

تخته نرد بهترین سرگرمی دو نفره ای است که امکان استفاده از آن در هر مکانی وجود دارد. این بازی روی تخته‌ای که 24 ردیف دارد انجام می‌شود و برای شروع هر بازیکن باید ابتدا تاس را پرتاب کند تا بتواند وارد بازی شود. تاس در این بازی نقش به سزایی دارد و لازم است بدانید که معمولا از دو تاس در این بازی استفاده می‌شود. پس از شروع بازی هم بازیکنان بسته به عددی که بر روی تاس ها به دست می‌آورند، حرکت خواهند کرد.

مزایای انجام بازی تخته نرد

مزایای انجام بازی تخته نرد

به طور کلی تمامی بازی های فکری از مزایای عالی برخوردارند و افرادی که این نوع بازی ها را انجام می‌دهند، می‌توانند بر مشکلات زیادی غلبه کنند. یکی از این مشکلات خطر ابتلا به آلزایمر است. علاوه بر آن در کودکان و یا میانسالان این بازی باعث بهبود مهارت شناختی و افزایش قدرت حافظه نیز می‌شود. همچنین کودکانی که این بازی را یاد گرفته و انجام می‌دهند، می‌توانند استقلال بیشتری یافته و در مواجهه با مشکلات بهتر عمل کنند.

علاوه بر تمامی این موارد، تخته نرد بهترین سرگرمی برای افرادی است که تمایل دارند با یک بازی حواس خود را پرت کنند. این بازی می‌تواند به راحتی ناراحتی یا عوامل خسته کننده را از بدن دور کند. حتی طبق تحقیقاتی که انجام شده و همچنین در نظرسنجی، شرکت 64 درصد از شرکت‌کنندگان در این بازی برای به دست آوردن آرامش بوده است. البته از بین این افراد حدود 53 درصد نیز موفق شده اند آرامش لازم را به دست آورند.

همچنین باید بگوییم تخته نرد می‌تواند منجر به افزایش تعداد ژن‌های کمک کننده مغز نیز شود، که این امر باعث افزایش ایمنی و مقاومت بدن هم خواهد شد. از دیگر مزایای بازی تخته نرد، باید به افزایش سرعت عمل اشاره کنیم. این فرایند انسان را در شرایط خاص یاری رسانده و می‌تواند در هر عملکردی سرعت بالایی داشته باشد. در نهایت نیز باید بگوییم انجام این بازی منجر می‌شود که افراد خانواده بتوانند بیشتر به هم نزدیک شوند.

پس در نهایت باید بگوییم تخته نرد بهترین سرگرمی برای تمام سنین و حتی تمام دوران است. می‌توان آن را در هر لحظه و با هر کسی انجام داد و از انجام دادن آن هم نهایت لذت را برد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید