مقالات

هر آنچه بايد درباره خريد تخته نرد بدانيد

هر آنچه بايد درباره خريد تخته نرد بدانيد

هر نکته ای شما بايد درمورد خريد تخته نرد بدانيد

هر نکته ای شما بايد درمورد خريد تخته نرد بدانيد

امروزه شاهد علاقه زیاد مردم کشورهای خاورمیانه و اروپای شرقی به تخته نرد هستیم. این بازی به عنوان یکی از قدیمی ترین و بهترین بازی های جهان شناخته شده است. اما آیا تمام افرادی که تمایل به خرید تخته نرد دارند، در مورد آن به اطلاعات کافی دست یافته اند؟ آیا آن‌ها می دانند تخته نرد خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ در این مقاله می‌خواهیم هر آنچه بايد درباره خريد تخته نرد بدانيد بپردازیم. جهت خرید اینترنتی هدیه ارزان و هدیه ارزان قیمت برای مرد کلیک کنید.

ما در بازار شاهد انواع تخته نرد هایی هستیم که هر یک به نوعی زیبا و خاص هستند. البته بیشتر این بازی های فکری از نظر متریال های ساخت با یکدیگر متفاوت اند. اما اگر شخصی در مورد ویژگی های بهترین نمونه تخته نرد اطلاعاتی نداشته باشد، ممکن است تخته ای را انتخاب کند که نتواند آن را برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار دهد.

ما در ادامه برخی از فاکتورهای مهمی که باید پیش از خرید تخته نرد مورد بررسی قرار گیرند و همچنین مخترع تخته نرد کیست را بیان خواهیم نمود. بهتر است با ما همراه شوید.

ویژگی های مهم برای خرید بهترین تخته نرد

ویژگی های مهم برای خرید بهترین تخته نرد

با ادامه‌ی مقاله هر آنچه باید درباره خرید تخته نرد بدانید همراه باشید. با وجود محبوبیت بالای این بازی فکری در میان مردم آسیای شرقی، هنوز هیچ کس در مورد منشا و ریشه آن اطلاعاتی ندارد. اما آنچه از دوران ساسانیان برجای مانده است، نشان دهنده آن است که مبدا این بازی فکری ایران است.

امروزه شرکت های تولید کننده بسیاری این بازی فکری را در اشکال و اندازه های مختلف تولید و به بازار عرضه می‌کنند. ما برای آسان کردن شرایط خرید برای آن‌ها، برخی از ویژگی های مهم تخته نردها را برای خرید در این مطلب بیان نموده‌ایم. این ویژگی ها عبارتند از:

  • اندازه تخته نرد 

اندازه تخته نرد 

هر آنچه باید درباره خرید تخته نرد بدانید : یکی از مهمترین شاخصه هایی که باید در زمان خرید بازی فکری تخته نرد به آن توجه کنید، اندازه آن است. تخته ها بسته به اندازه به 3 یا 4 دسته تقسیم می‌شوند که هر یک از آن‌ها برای استفاده در یک محیط خاص کاربرد دارند. این بازی های فکری را می‌توان در سایز کوچک یا مسافرتی، در سایز متوسط و در سایز بزرگ یا رومیزی خریداری نمود.

تخته نرد های کوچک بیشتر برای سفر و جاده مناسب هستند. می‌توان آن را به عنوان یک سرگرمی عالی در سفر با خود به همراه داشت. در حالی که تخته نردهای متوسط از نظر ابعاد کمی بهتر از تخته های مسافرتی هستند. این تخته ها فضای خوبی برای تاس ریزی دارند و حمل و نقل آن‌ها نیز سخت نیست.

می‌توان برای دورهمی ها و کافه ها اقدام به خرید تخته نرد در سایز متوسط نمود. در نهایت نیز تخته هایی با سایز بزرگ وجود دارند که بیشتر در خانه های بازی و کلوپ ها از آن‌ها استفاده می‌کنند. این تخته ها نیاز به یک میز مجزا دارند و در برخی از منازل نیز به صورت تزیینی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  • جنس تخته نرد 

جنس تخته نرد 

از دیگر شاخصه هایی که باید در زمان خرید تخته نرد به آن توجه کرد، جنس تخته است. هر آنچه باید درباره خرید تخته نرد بدانید :  اصولا افراد بسته به سلیقه ای که دارند جنس خوب تخته نرد را برای خرید انتخاب می‌کنند. زیرا این تخته ها در تنوع بالای جنسی تولید می‌شوند و هر یک دارای زیبایی های خاص خود هستند. از جمله جنس تخته نردها باید به تخته نرد چرم، تخته نرد PVC، تخته نرد راش، تخته نرد گردو، تخته نرد کِیکُم و تخته نرد سنجد اشاره کنیم.

  • نقش های تخته نرد 

نقش های تخته نرد

سومین شاخصه مهم برای خرید تخته نرد، توجه به نقش های تخته نرد است. برخی از این بازی های فکری دارای نقش هایی با طرح چوب هستند. این نقش ها با رزین یا مانت شفاف سازی شده و جلوه فوق العاده ای دارند. نوع دیگری از نقش های تخته نرد، طرح خاتم است. در واقع این طرح از طرح های اصیل ایرانی است که در میان ایرانیان محبوبیت فوق العاده ای دارد.

نقش تخته منبت و طرح سنتی از دیگر نمونه نقش هایی هستند که برای ساخت تخته نرد انتخاب می‌شوند. می‌توان بر روی تخته های سنتی گل و مرغ، طرح های مینیاتوری از چوگان و شکار را به خوبی مشاهده کرد. این نقش ها زمانی که با هم ترکیب می شوند، جلوه فوق العاده ای به تخته نرد می‌بخشند.

در نهایت نیز باید به نقش تخته نرد چاپی اشاره کنیم. این طرح های چاپی با وجود تمام زیبایی هایی که دارند، اما در بیشتر موارد از کیفیت پایینی برخوردار هستند. از این رو پس از مدت زمانی محو شده و آسیب می‌بینند. لازم است در زمان خرید تخته نرد به این مسئله توجه نمایید. در تلاشیم تا هر آنچه باید درباره خرید تخته نرد بدانید را بیان کنیم.

  • مهره های تخته نرد  

مهره های تخته نرد  

آخرین شاخصه ای که باید در زمان خرید تخته نرد به آن توجه کرد، مهره های تخته هستند. حتما در زمان خرید تخته ابتدا تعداد مهره ها را بررسی نمایید تا کم یا زیاد نباشند. زیرا بعد از خرید حتما با مشکل مواجه خواهید شد. لازم است هر تخته نرد 30 مهره با رنگ های متفاوت داشته باشد. همچنین 2 تاس برای بازی با تخته نیز، لازم است.

بهتر است در زمان خرید تخته نرد، چند مهره اضافه با همان شکل نیز خریداری کنید، که در صورت گم شدن یا آسیب دیدن مهره ها بتوانید از آن ها استفاده کنید.

نکات مهم برای خرید تخته نرد

نکات مهم برای خرید تخته نرد

پیش از آنکه اقدام به خرید بازی فکری تخته نرد نمایید، بهتر است چند نکته مهم را در نظر بگیرید، از جمله:

  1. ابتدا نوع تخته نرد مورد نظر خود را برای خرید انتخاب کنید.
  2. بسته به محلی که تمایل به استفاده از تخته دارید، نوع تخته خود را انتخاب کنید.
  3. اگر به دنبال تخته نرد مناسبی برای دکوراتیو خانه خود هستید، بهترین انتخاب برای شما تخته نرد منبت کاری شده یا نفیس است.
  4. اگر تمایل دارید در مسافرت نیز تخته نرد بازی کنید، بهتر است اقدام به خرید تخته نرد کوچک و مسافرتی نمایید.
  5. اگر جنس تخته نرد برای شما اهمیت دارد، بهتر است به سراغ تخته های چرم بروید که هم زیبا هستند و هم از استحکام بالایی برخوردارند.

هر آنچه بايد درباره خريد تخته نرد بدانيد گفته شد تا با توجه به این نکات، بهترین و زیباترین تخته نردی که نیاز دارید را با قیمت مناسب خریداری کنید. در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد خرید تخته نرد با کلبه تخته نرد تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید